Zakladatelé společnosti

Manželé Liana a Jiří Besedovi - zakladatelé společnosti BesCentrum sro., jsou se soukromým podnikáním úzce spjati již od mládí. Oba Zlínští rodáci byli již při svých studiích v hluboké totalitě let sedmdesátých, intenzivně inspirováni místním baťovským podnikatelským prostředím.

Ihned po sametové revoluci v roce 1989 založil Jiří Beseda se svými kolegy -programátory a techniky z tehdejšího výpočetního střediska v Rukavičkářských závodech v Dobříši první společnost s ručením omezeným Professor & Syn zaměřenou na výrobu aplikačního SW a na dodávky a instalace kancelářské techniky a HW.
Liana následně založila v roce 1990 v rámci firmy P&S velmi úspěšnou prodejnu vycházkové a sportovní obuvi Boty Plus, která nastavila nová měřítka v prodejním designu a vztahu k zákazníkovi.

V roce 1992 založili manželé Besedovi tzv. od „nuly“ ryze rodinnou firmu KS Klima-Service specializovanou na vývoj, výrobu a servis vzduchových filtrů a filtračních zařízení. Začali sami jako první zaměstnanci a dále firmu postupně budovali od základní výroby a montáže kapsových filtrů až po náročné moderní technologie výroby a instalace vysoce-účinných filtrů pro mikroelektroniku, operační sály a farmacii. Základem úspěchu rodinné firmy KS je propracovaná a důsledně dodržovaná firemní filosofie zaměřená na splnění individuálních přání a požadavků každého zákazníka.

V průběhu 25 –ti letého rozvoje firma KS vyrostla v evropského lídra v oboru atmosférické filtrace, v současné době zaměstnává přes 90 pracovníků, dosahuje obratu ve výši 250 mil. CZK a v roce 2018 se přestěhovala do moderního výrobního a administrativního závodu v Příbrami. V současné době se podílíme na výběru strategického partnera pro další dynamický rozvoj firmy.

Foto nového sídla a výrobního závodu v Příbram, ul. Evropská :

Momentálně pracují Liana a Jiří Besedovi v rámci své nové společnosti BesCentrum na dalších projektech, které budou soustředěny v nově rekonstruovaných objektech v areálu Náměstí Svobody v Dobříši.

V podnikání a při výběru svých spolupracovníků se manželé Besedovi řídili v mnoha případech nadčasovou filosofií a zkušenostmi z firmy Baťa. Například jeho tezemi, jak správně jednat s lidmi